Müşteri Hattı0212 474 1920

%100Müşteri Memnuniyeti

Bedava Kargo

İptal ve İade Şartları

Kanvas tablo siparişlerinizde, siparişini onayladığınız ürünü 2 saat içinde iptal etme hakkına sahipsiniz. Sipariş panelinde gerekli iptal seçeneği, sipariş verildikten sonraki 2 saat boyunca aktif durumda olacaktır. Diğer ürünlerimizde ürün kargoya teslim edilene kadar siparişi iptal etme hakkına sahipsiniz. 
Yukarıdaki gibi durumlar ve daha farklı koşullar adına iptal, iade ve cayma hakları prosedürü Satış Sözleşmesi  Madde 6 ve Madde 9’da açıklanmıştır. 

Madde 6- Alıcının Hak ve Yükümlülükleri
6.1. Alıcı, sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir sebepler dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.
6.2. Alıcı, sipariş vermekle birlikte iş sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayıldığını ve sözleşmede belirtilen ödeme şekline uygun ödemeyi yapacağını kabul ve taahhüt eder.


6.3. Alıcı, http://www.vizyonist.com internet sitesinden satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık , anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde bilgi sahibi olduğunu bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini kabul ve beyan eder.


6.4. Bir önceki maddeye bağlı olarak Alıcı, ürün sipariş ve ödeme koşullarının, ürün kullanım talimatlarının , olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların olduğu http://www.vizyonist.comsipariş/ödeme/kullanım prosedürü bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.


6.5. Alıcı, üretim hattından geçen ürünleri, stoktan almadığı ve özel isteğine bağlı sipariş oluşturduğu için http://www.vizyonist.com tarafından kaynaklanan hatalar (üretim kusurları, sipariş verilen koddan farklı bir ürünün üretilip teslim edilmesi vs) olmadığı sürece iade edemez. Alıcı, nakliye kaynaklı kusurları teslim aldığı anda tespit etme ve tutanak tutma mecburiyetindedir. Aksi durumlarda http://www.vizyonist.com hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. 


6.6 Alıcı, hazır ürünler grubundaki ürünlerden, “ürünü görmek istiyorum” seçeneğiyle istediği ürünükapısına çağırabilir. Satıcı, kendi belirlediği tarihte ürünü alıcıya götürmek zorundadır.  Alıcı, nakliye bedelini peşinen ödemekle mükelleftir. Alıcı teslim tarihini satıcının sunduğu randevu günlerinden seçecektir. Ziyaret gününü seçmiş alıcı, ziyaret gününde belirttiği adreste olmakla yükümlüdür. Alıcı, ziyaret gününden en az 1 iş günü önce tarih değişimi talebinde bulunabilir. Bu talebini yazılı veya sözlü olarak http://www.vizyonist.com’un belirttiği iletişim kanallardan yerine getirebilir. Alıcı, mücbir sebepler veya önceden haber vermeksizin belirttiği adreste olmadığı zaman, satıcı, ürünü geri götürecektir. Alıcı tekrar gün talep ederse, yeniden nakliye ücreti ödemeyi de kabul etmiş olur. Alıcı, ziyaret gününde ürünü satın almak zorunda değildir, ancak her zaman nakliye bedelini ödemekle yükümlüdür.  

Madde 9- Ürün İade ve Cayma Hakkına İlişkin Prosedür
Ürün İade:
Üretim hattından geçen ürünler, alıcının siparişi üzerine ona özel üretileceği için, satıcıdan kaynaklanan kusurlar (yanlış kodlu ürün üretimi, üretim hataları vs) ve/veya nakliyeden kaynaklanan kusurlar dışında iade veya değişim yapılamaz. Nakliyeden kaynaklanan kusurlar için alıcı ürünü aldığı anda, pakedi, teslim edenin yanında açmalı ve bir kusur varsa tutanak tutturmalıdır. Sevkiyatçı veya kargo şirketi personeli gittikten sonra yapılan itirazlar kabul edilemez. 


385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için alıcının mal ile birlikte teslim edilen satıcıya ait 2 adet faturanın alt kısmındaki iade bölümlerini eksiksiz ve doğru şekilde doldurduktan sonra imzalayarak bir nüshasını ürün ile birlikte satıcıya göndermesi diğer nüshasını da uhdesinde tutması gerekmektedir.


Alıcı hazır ürünler grubundan yaptığı alışverişlerde cayma hakkı ve iade hakkını kullanabilir. Cayma hakkı süresi alıcıya malın teslim edildiği günden itibaren başlar. İade edilen ürün veya ürünlerin geri gönderim bedeli alıcı tarafından karşılanmalıdır. İade edilen ürünlerin ambalajı ve pakedi zarar görmemiş olmalıdır. İade edilen ürün, teslim alındığı gibi kusursuz ve hatasız olmalıdır. Satıcı, iade aldığı üründe, teslim ederken olmayan kusurları yakalarsa ürünü iade almama hakkına sahiptir. 
Alıcının istekleri ve/veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler için (Üretim hattından geçen ürünler) cayma hakkı ve iade söz konusu değildir.


Alıcının cayma hakkını kullanması halinde satıcı, cayma bildirimini içeren faturanın ürünle birlikte kendisine ulaşmasından itibaren en geç on gün içerisinde almış olduğu toplam bedeli ve varsa tüketiciyi borç altına sokan her türlü belgeyi tüketiciye hiçbir masraf yüklemeden iade edecektir.
Teslim alınmış olan ürünün değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı cayma hakkının kullanılmasına engel değildir. Ancak değer azalması veya iadenin imkânsızlaşması tüketicinin kusurundan kaynaklanıyorsa satıcıya ürünün değerini veya değerindeki azalmayı tazmin etmesi gerekir.


Sehven alınan her ürün için de genel iade süresi 7 gündür. Bu süre içerisinde, Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesaire şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. Sehven alınmış ürünlerin iadesi, orijinal ambalajı açılmamış halde yapılmalıdır.


Sehven alınan üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün alıcıya teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.
Ürün iadesi için, durum öncelikli olarak müşteri hizmetlerine telefon veya iletişim@vizyonist.com e-posta adresi üzerinden iletilmelidir. Ürünün iade olarak gönderilme bilgisi, satıcı tarafından müşteriye iletilir. Bu görüşmeden sonra ürün iade ile ilgili bilgileri içeren fatura ile birlikte alıcı adresine teslimatı yapan Kargo şirketi kanalıyla satıcıya ulaştırmalıdır. Satıcıya ulaşan iade ürün iş bu sözleşmede belirtilen koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir, geri ödemesi de alıcı kredi kartına/hesabına yapılır. Ürün iade edilmeden bedel iadesi yapılmaz. Kredi Kartına yapılan iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır.


Alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü şu şekilde uygulanacaktır: Alıcı ürünü kaç taksit ile satın alma talebini iletmiş ise, Banka alıcıya geri ödemesini taksitle yapmaktadır. Satıcı,bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların alıcının kredi kartına iadesi durumundakonuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları,yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır.

Alıcının satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1(bir) iade yansıyacak ve alıcı iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksit sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.


Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda satıcı, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği alıcıya nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani satıcı, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, üye işyeri yani satıcı ilgili tutarı Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda detayları belirtilen prosedür gereğince alıcıya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, alıcının Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.


Alıcı havale/eft ile ürünü almışsa, satıcı tarafından aynı hesaba geri ödenecektir. 

Top

Alışveriş Sepetim

Sepetiniz boş!

Toplam {{totalbasketamount.toFixed(2)}} TL

SATIN AL

Alışverişe devam et